Onze tips & aanraders —
- Bewonder de indrukwekkende Noorse fjorden, de sprankelende kleuren en de vrijgevigheid van de Noren
- Doorkruis het land in uw huurauto
- Verblijf in hotels op toplocaties en combineer comfort met modernisme
- En ook... Bezoek verschillende plaatsen die door UNESCO tot Werelderfgoed zijn uitgeroepen
Welkom in... Noorwegen —
Noorwegen laat uw dromen in vervulling gaan. U kunt niet anders dan verliefd worden op dit formidabele land, met zijn grandioze fjorden, duizelingwekkende kliffen, woeste en ruige kusten bezaaid met archipels en majestueuze eeuwige gletsjers.
De charmante havensteden Stavanger en Bergen zijn uw ideale toegangspoort tot het koninkrijk van de vele fjorden, waar de dominantie van Moeder Natuur ontegensprekelijk aanwezig is.
Kom mee en treed in de voetsporen van de Scandinavische legendes!
Reisbeschrijving —
Reis gedurende 8 dagen/7 nachten over de wegen van West-Noorwegen die u een groots spektakel zullen onthullen. Van de dynamische stad Stavanger reist u langs de kust naar Bergen en zijn kleurrijke charme. U reist langs indrukwekkende fjorden, vredige en wilde natuurlijke landschappen en versnipperde archipels.
Uw reisroute
Dag 1: Aankomst in Stavanger
Dag 2: Stavanger - Lysefjord en Preikestolen - Stavanger
Dag 3: Stavanger - Hardangerfjord
Dag 4: Hardangerfjord - Sognefjord - Leikanger
Dag 5: Leikanger - Nigardsbreen - Urns - Leikanger
Dag 6: Leikanger - Vangsnes - Vik - Bergen
Dag 7: Bergen - Bjorna- en Boknafjord - Stavanger
Dag 8: Vertrek uit Stavanger
Uw reisprogramma —
Aankomst op Stavanger Sola Airport (SVG), waar uw huurauto voor u klaarstaat. U heeft de tijd om Stavanger vóór of na het inchecken in uw hotel te ontdekken. Stavanger is de hoofdstad van Rogaland en dankt zijn charme aan de witte houten huizen die typerend zijn voor de kuststeden aan de Noordzee. Niet te missen: de oude wijk van Straen met zijn 173 houten huizen, middeleeuwse kathedraal en de Valberg-toren. Neem de tijd om van een drankje te genieten in één van de levendige bars van dit prachtige stadje.
Overnachting in het Hotel in Stavanger.
Dag 2: Stavanger - Lysefjord en Preikestolen - Stavanger (ongeveer 100 km)
Ontbijt in het hotel. Eerste dag om te genieten van het prachtige schouwspel van de Noorse natuur met de ontdekking van de Lysefjord en zijn rotswanden met een hoogte van meer dan 1000 meter die loodrecht in het water duiken.
U kunt met uw auto aan boord gaan van een boot die u door de Hillefjord van Stavanger naar Tau brengt. Vanaf daar gaat u richting Preikestolhytta, vertrekpunt voor de beklimming van de Preikestolen (de stoel), een overhangende rots met uitzicht op de Lysefjord en een formidabel panoramisch uitzicht. De weg naar de top is een unieke ervaring: een wandelroute door bergpaden en meren, omgeven door een magisch landschap. Eenmaal op de top kunt u tijdens een welverdiende pauze het bekende uitzicht bewonderen.
Later komt u aan in Oanes, waar u op een andere boot kunt overstappen die u naar Lauvvik aan de andere kant van de Lysefjord brengt. Na rustig te hebben genoten van het landschap aan deze kant van de fjord, kunt u over de weg terugkeren naar Stavanger, waar u tijd heeft om te ontspannen en te genieten van de stad.
Overnachting in het hotel in Stavanger.
Ontbijt in het hotel. Een vroege start is aangewezen opdat u zich niet zou moeten haasten tijdens deze etappe. Vandaag rijdt u naar het graafschap Hordaland aan de Hardangerfjord. We raden u aan om via de wereldberoemde Rennfast-onderwatertunnels te gaan en dan aan boord van de Mortavika-veerboot de Boknafjord over te steken.
Op weg naar Hardanger volgt u de Åkra Fjord en kunt u het prachtige Folgefonna National Park bewonderen. U kunt ook stoppen bij de Langfoss Falls, die beschouwd worden als een van de mooiste watervallen ter wereld.
Aan het einde van de dag arriveert u aan uw hotel op de oever van de Hardangerfjord.
Overnachting in het hotel in de streek rond Hardanger (met inbegrepen diner).
Dag 4: Hardangerfjord - Sognefjord - Leikanger (ongeveer 250 km)
Ontbijt in het hotel. Vandaag rijdt u door naar het historische dorp Voss, waar de Vangskyrkja-kerk ligt met een adembenemend panorama van met sneeuw bedekte bergen op de achtergrond. U heeft de mogelijkheid om aan boord te gaan van de Fläm-trein die op een van de hoogste spoorweglijnen van de wereld rijdt.
Vanuit Gudvangen kunt u een prachtige boottocht van ongeveer 2 maken over de Sognefjord, waar u op de omliggende heuvels prachtige watervallen en idyllische boerderijen kunt bewonderen. U vaart ook op de Nærøyfjord, de smalste fjord ter wereld, uitgeroepen tot Werelderfgoed door UNESCO. De cruise eindigt in het Sognefjord-gebied. U sluit deze formidabele dag af met een heerlijk diner in het hotel.
Overnachting in het hotel in de streek van de Sognefjord (met inbegrepen diner)
Dag 5: Leikanger - Nigardsbreen - Urnes - Leikanger (ongeveer 330 km)
Ontbijt in het hotel. 's Ochtends kunt u de grootste gletsjer van Europa, de gletsjer van Jostedalsbreen, bewonderen.
De weg daarnaartoe via het Jostedal is omringd door majestueuze besneeuwde bergen en indrukwekkend groen water.
U bezoekt vervolgens de Nigardsbreen-gletsjer, die beschouwd wordt als één van de mooiste van Noorwegen.
U kunt eventueel een wandeling maken naar de prachtige smaragdblauwe gletsjer en onderweg unieke foto's maken (ongeveer 1 uur wandelen).
Na uw bezoek aan de gletsjer, raden we aan om de Lustrafjord per boot over te steken en de Vikingkerk in Urns-hout te bezoeken, uitgeroepen tot werelderfgoed door UNESCO (toegang niet inbegrepen).
Later keert u terug naar uw hotel in de regio Sognefjord om er opnieuw te genieten van een lekker diner.
Overnachting in het hotel in de streek van de Sognefjord (met inbegrepen diner)
Dag 6: Leikanger - Vangsnes - Vik - Bergen
Ontbijt in het hotel. We adviseren u om 's morgens op tijd richting Hella te vertrekken. U steekt de Sognefjord per boot over naar het dorp Vangsnes. Vanuit Vangsnes rijdt u langs spectaculaire bergwegen naar Bergen.
Het kleine dorpje Vik is een van de aanbevolen stops. Daar ziet u een andere mooie houten Vikingkerk (toegang niet inbegrepen) en geniet u van het uitzicht op de legendarische waterval Tvindefossen, ook bekend als de 'waterval van eeuwige jeugd'.
Als u in Bergen bent aangekomen, kunt u eerst naar uw hotel gaan om vervolgens deze hoofdstad van de fjorden verkennen. Bezienswaardigheden in de stad zijn de Mariakerk, de oude Duitse wijk, het district Nordness, de Rosenkrantz-toren en het kasteel van Haakon.
Overnachting in het hotel in Bergen.
Dag 7: Bergen - Borna- en Boknafjord - Stavanger (ongeveer 210 km)
Ontbijt in het hotel. 's Ochtends kunt u genieten van de kleurrijke huizen in het voormalige havengebied van Bryggen, erkend als UNESCO Wereldergoed. U kunt ook de pittoreske Fisketorget of vismarkt bezoeken, het aquarium, de haventerrassen of doelloos ronddwalen in deze charmante stad.
We raden u aan om ook de streek rond Bergen te bezoeken, inclusief Troll Hill, de thuisbasis van het huismuseum van de beroemde Edvard Grieg en de kabelbaan naar Floi Hill, vanwaar u een prachtig panoramisch uitzicht op de stad heeft.
Na het middageten gaat u richting Noordzee. Steek de fjorden van Bokna en Björna over met de veerboot en reis via de eilanden Rennesoy en de onderwatertunnels van Rennfast (de diepste ter wereld op 223 m onder de zeespiegel).
Aankomst in Stavanger, het administratief centrum van Rogaland, met zijn witte gebouwen karakteristiek voor de noordelijke kuststeden. Neem de tijd om te ontspannen en verliefd te worden op deze prachtige stad.
Overnachting in het hotel in Stavanger.
Dag 8: Vertrek uit Stavanger
Ontbijt in het hotel. Vandaag is uw laatste dag in Stavanger. Nadat u eventueel nog wat laatste souvenirs heeft gekocht, brengt u uw huurauto terug en keert u per vliegtuig huiswaarts.
Zorg ervoor dat u uw voertuig terugbrengt vóór of op hetzelfde moment als wanneer u het op uw eerste dag heeft opgehaald. Zo niet moet u ter plaatste extra betalen.
Om u te helpen —
Lees hier onze algemene verkoopsvoorwaarden.
Uw hotels en pension —
Tijdens deze rondreis logeert u in een Standaard Kamer in centraal gelegen 4* hotels in Bergen en Stavanger en in uniek gelegen karakteristieke hotels in de streek rond Hardanger en de Sognefjord.
Uw hotels tijdens de rondreis:
- Stavanger: Clarion Hotel Stavanger 4* of Thon Hotel Maritim 4*
- Streek rond Hardanger: Quality Hotel & Resort Voringfoss of gelijkwaardig
- Streek rond de Sognefjord: Leikanger Fjord Hotel, Kviknes Hotel Balestrand 3* of Dragsvik Fjordhotell AS Balestrand 3*
- Bergen: Thon Hotel Bergen Brygge 4* of Scandic Byparken Bergen 4*






Uw pension
Tijdens uw rondreis is ontbijt inbegrepen en bent u vrij om in Bergen en Stavanger een keuze te maken uit één van de vele restaurants.
Wanneer u de streek rond Hardanger en de Sognefjord bezoek, geniet u in de hotels naast het ontbijt ook van drie diners (exclusief drankjes).
Huurauto
Bepaal gedurende 8 dagen uw eigen ritme en neem plaats achter het stuur van een huurauto Categorie B type Peugeot 208 of gelijkwaardig.
Onze extra tips voor een perfect verblijf —
Er gaat niets boven een goede roman, of zelfs drie... Ga naar uw boekhandelaar en koop de trilogie Kristin Lavrandsdatter van Sigrid Undset, een grote saga uit de Scandinavische middeleeuwen waarvoor zij in 1928 de Nobelprijs kreeg.
Wat mee te nemen?
Vergeet zeker uw stevige wandelschoenen niet! Daarnaast zijn een degelijk fototoestel, bijhorende geheugenkaarten en reservebatterijen onmisbaar.
Om u heel klein te voelen...
Ga naar de klif van Prekeistolenn 604 meter boven de Lysefjord... Een uniek fenomeen dat u niet mag missen!
Voor uw eigen plezier...
Ga naar de vismarkt in het Bryggen-district, uitgeroepen tot UNESCO Werelderfgoed. U kunt er ook van profiteren om enkele souvenirs te kopen. Wie aan Noorwegen denkt, denkt namelijk aan gerookte zalm en kleine trollen...