Onze tips & aanraders —
- Vertrek op een bijzondere rondreis door China langs iconische steden van Peking naar Shanghai
- Bewonder onderweg de prachtige landschappen
- Mis zeker de Chinese Muur, het Terracottaleger en de Wild Goose Pagede niet
- Kies voor een verlenging naar het zuiden van het land met onder andere Guilin en Guangzhou
Nieuw Voyage Privé —
Zorgvuldig door onze reisexperts gekozen
Welkom in... China —
Het derde grootste land ter wereld staat ook bekend als het Midden Koninkrijk en grenst aan maar liefst 14 landen, waaronder Rusland, Mongolië en Vietnam. Hier vindt u zowel een diverse cultuur als verbazende landschappen, gaande van besneeuwde pieken tot betoverende woestijnen. En ook de Chinese geschiedenis die teruggaat tot 1250 voor Christus, is zonder meer fascinerend te noemen. China tegelijk is oogverblindend, verbazend, charmant, traditioneel en modern, kom het zelf ontdekken!
Reisbeschrijving —
We nemen u mee op een rondreis van 8 nachten waarbij u kunt kiezen tussen 4* of 5* hotels, van Peking naar Shanghai. Optioneel kiest u voor een mini tour naar het zuiden van het land om de wondermooie landschappen te ontdekken. Alle transfers in privévoertuigen zijn inbegrepen, net als een dagelijks ontbijt en tal van bezoeken en excursies!
Uw programma ziet er als volgt uit:
Dag 1: Peking
Dag 2: Peking (Verboden Stad)
Dag 3: Peking (Chinese Muur)
Dag 4: Peking - Xi'an
Dag 5: Xi'an (Terracottaleger)
Dag 6: Xi'an - Shanghai
Dag 7: Shanghai
Dag 8: Shanghai - Tongli - Suzhou - Shanghai
Dag 9: Shanghai - Vertrek
En als u kiest voor de verlenging:
Dag 9: Shanghai - Guilin
Dag 10: Guilin - Yangshuo
Dag 11: Yangshuo - Longsheng
Dag 12: Longsheng – Guilin – Guangzhou
Dag 13: Guangzhou - Vertrek
Bij aankomst op de luchthaven van Peking wordt u opgewacht door uw gids die u meeneemt naar het hotel. Na het inchecken start uw ontdekkingstocht van de Chinese hoofdstad met een bezoek aan het mythische Tiananmenplein, een indrukwekkend plein van maar liefst 44 hectare groot! Daarna gaat het naar de Tempel van de Hemel (Tiantan), een waar architecturaal meesterwerkje waar de oude Ming en Qing keizers kwamen bidden voor een goede oogst.
Vervolgens staat een bezoek aan de traditionele woonwijk Hutong op het programma en geniet u van een spectaculair uitzicht op het Shichahai meer (Houhai) en een wandeling door Yandaixiejie Street.
Het diner is niet inbegrepen. Als u in een avontuurlijke bui bent en graag het locale street food wilt proeven, stellen we voor dat u naar de Donghuamen avondmarkt gaat om van de plaatselijke specialiteiten te proeven: maancake, pittige rivierkreeftjes en platte broden zijn nog maar het begin!
Overnachting in Peking.
Dag 2: Peking
Vandaag staat een bezoek aan de Verboden Stad op het programma, ook bekend als het Imperial Palace. U ontdekt de hall of the Supreme Harmony, Perfect Harmony, Preserved Harmony en de Hall of Spiritual Cultivation. Mis zeker de schattenkamer niet met enorme beelden uit jade, gouden stoepa's en nog veel meer.
Daarna maakt u de beklimming naar Coal Hill om een panoramisch uitzicht op de oude stad te bewonderen. Uw ontdekking gaat verder naar de Yonghetempel, één van de best bewaarde tempels van de stad, en de Confuciustempel. Pauzeren doet u in stijl in een theehuis om een theeceremonie bij te wonen en te proeven van lekkere thee.
Overnachting in Peking.
Vandaag is de dag waar u heeft uitgekeken! U maakt een excursie naar de Chinese Muur in Mutianyu, een immens bouwwerk waarvan weleens gezegd wordt dat het vanaf de maan gezien kan worden! De muur meet zo'n 6700 km en loopt van de Shanhaiguan Pass aan de oostkust tot de Gobiwoestijn in het westen en werd gebouwd om het Middenrijk te beschermen tegen de invasie van de Barbaren vanaf het noorden. U krijgt de kans om een wandeling te maken over de muur om de 2000 jaar oude geschiedenis te ontdekken en de panoramische uitzichten op de natuurlijke omgeving te bewonderen. Terug naar beneden komen doet u met de kabelbaan of met de glijbaan (ter plaatse te betalen).
Sportieve reizigers die van de begane paden willen stappen, kunnen richting het stuk van de muur in Huanghuacheng, een plek die zelden bezocht wordt en waar een goede conditie voor nodig is (1 uur wandelen, geen extra kost).
Na dit onvergetelijke bezoek gaat het naar één van de dertien Ming Graven van de Ming keizers, de Changling Tomb. Deze graftombes boven op een heuvel kunt u bereiken via de Sacret Way of de kruisweg, omringd door indrukwekkende standbeelden. Transfer terug naar Peking waar u vrij bent om het diner te nemen.
Overnachting in Peking.
Na het ontbijt heeft u de kans om hét icoon van het land te ontmoeten in de zoo van Peking: de reuzenpanda! U zet uw ontdekking verder naar het prachtige Zomerpaleis en de keizerlijke tuinen van de Mantsjoe keizers. U krijgt ook de kans om Longevity Hill te beklimmen om het Boeddhapaviljoen te bereiken.
Kort na de middag gaat het terug naar Peking met een fotohalte voor het Olympische dorp uit 2008 met de kans om de buitenkant van het indrukwekkende Nationaal Stadion of "Vogelnest" te bewonderen. Tenslotte maakt u een wandeling door de Liulichang antiekmarkt en het Dashalan shopping district.
Vervolgens is het tijd voor uw transfer naar het indrukwekkende treinstation van Peking waar u de nachttrein neemt richting Xi'an (in een slaapwagon met 4 bedden). Optioneel kiest u voor de hogesnelheidstrein na uw bezoek aan de zoo en het Zomerpaleis die u op 4,5 uur ter plaatse brengt (ter plaatse te betalen).
Dag 5: Xi'an
Vroeg in de ochtend komt u aan in Xi'an waar uw transfer naar het hotel wacht. Vandaag bezoekt u de belangrijkste attractie van de stad en de belangrijkste archeologische ontdekking van de twintigste eeuw: het Terracottaleger. De 6000 levensgrote krijgers, sommigen met paard en kar, werden meer dan 2000 jaar geleden gemaakt om keizer Qin Shihuang te begeleiden in het hiernamaals.
Terug in de stad staat nog een bezoek aan de Small Wild Goose Pagoda waar u een mooi uitzicht krijgt op de stad. Vanavond heeft u de kans om een diner bij te boeken met traditionele dansshow, met muziek van de Tang Dynastie (ter plaatse te betalen).
Overnachting in Xi'an.
Na het ontbijt bezoekt u nogmaals de Small Wild Goose Pagoda waar u de ochtendrituelen van de locals te zien krijgt: Tai Chi, Qigong, volksdansen,... U krijgt ook de kunst van de Chinese kalligrafie te zien in het park rond de pagode. Daarna bezoekt u het Shaanxi History Museum (gesloten op maandag) en omdat de stad de bakermat is van de jade edelstenen, nemen we u ook mee naar een jade fabriek. Na de middag geniet u van een wandeling in de oude stad om de schoonheid te bewonderen van een architecturaal meesterwerkje: de Xiaotaoyuan moskee.
Vervolgens wacht uw transfer naar de luchthaven waar u de vlucht naar Shanghai neemt. Uw gids heet u welkom en neemt u mee naar het hotel. Deze stad heeft een eigen en unieke identiteit, niet te vergelijke met een andere stad in China. U ontdekt het dynamische centrum met moderne wijken, wolkenkrabbers en chique winkels.
Overnachting in Shanghai.
Dag 7: Shanghai
Na het ontbijt vertrekt u op een tour door de stad, waarbij u het contrast tussen het moderne en traditionele gezicht van de stad leert kennen. U begint uw wandeling aan de oever van de Bund rivier in het hartje van het administratieve en commerciële district van de stad. Hier geniet u van een adembenemend uitzicht op de haven en de skyline terwijl u een boottocht maakt met de ferry over de Huangpu rivier.
In het moderne stadsdeel vindt u de Lujiazui wijk waar u het International Finance Center beklimt naar de 100e verdieping. U kunt zich wel voorstellen dat u hier een panoramisch uitzicht krijgt over Shanghai! De rest van de dag brengt u door in Old Shanghai, een deel van de stad dat dateert uit de 16e eeuw. De bruisende straatjes barsten van de traditionele winkeltjes en restaurantjes. Tenslotte bezoekt u nog de Franse Concession met het Xintiandi district en Fuxing Park. 's Avonds kunt u nog kiezen voor een onvergetelijke afsluiter van de dag met een optionele excursie naar het Shanghai Circus (ter plaatse te betalen).
Overnachting in Shanghai.
Na het ontbijt in het hotel vertrekt u richting het dorpje Tongli, voor een stap terug in de tijd! Dit charmant plekje barst van de kanalen en prachtige stenen bruggen en heeft zijn traditionele charme bewaard. Om te genieten van de rust van dit dorp, gaat u het beste verder naar Sanqiao waar er minder toeristen zijn. Vergeet niet de beroemde Meditatietuin te bezoeken. Maak een boottochtje door de grachten om dit charmante dorp te ontdekken.
Na afloop gaat u verder naar Suzhou, waar u de Tuin van de Meester van de Netten, de kleinste tuin van Suzhou en één van de kleinste van China, bezoekt en een wandeling maakt over Pingjian Road. Terugkeer naar uw hotel aan het einde van de dag.
Overnachting in Shanghai.
Dag 9: Vertrek vanuit Shanghai
Geniet van een laatste ontbijt in Shanghai voor u richting de luchthaven gaat om uw vlucht huiswaarts te nemen.
Uw optionele verlenging naar het zuiden —
Dag 9: Shanghai - Guilin
Geniet van een laatste ontbijt in Shanghai voor u richting de luchthaven gaat waar u de vlucht naar Guilin neemt. Hier wacht uw gids u al op voor de transfer naar uw hotel.
Overnachting in Guilin.
Dag 10: Guilin - Yangshuo
Transfer in de ochtend naar de pier voor een cruise op de Li rivier door een landschap van pieken en rijstvelden. Hier kunt u genieten van het landelijke leven in Zuid-China. De boottocht duur ongeveer 4 uur waarbij u voorbij pittoreske landschappen en traditionele dorpjes komt omringd door bamboegroeves. U geniet van een eenvoudige lunch aan boord.
Bij aankomst in Yangshuo geniet u van vrije tijd in West Street waar u tal van kraampjes, bars en restaurants vindt. Mis zeker de plaatselijke markten niet en proef van de heerlijke gerechten. Inchecken in het hotel.
's Avonds bieden we u de mogelijkheid om de geluid- en lichtshow van Liusanje bij te wonen. Dit magische spektakel vindt plaats aan de oevers van de Li rivier en vertelt het verhaal van een populaire Chinese musical geregisseerd door de bekende Chinese filmmaker Zhang Yimou, die de openingsceremonie van de Olympische Spelen in 2008 voor zijn rekening nam.
Overnachting in Yangshuo.
Na het ontbijt in het hotel zet u koers richting Longsheng over een adembenemende bergweg. U passeert Ping'an en Longji, bekend als de "drakenrug" omwille van de spectaculaire landschappen van rijstterrassen die al generaties lang bewerkt worden op de glooiende heuvelwanden. Aan de voet van de bergen houdt u een fotostop in het dorpje Huangluo om de plaatselijke "Yao Rouge" bevolking te ontmoeten.
Dan is het tijd om een wandeling van ongeveer 40 minuten te maken door deze uitzonderlijke landschappen naar het Ping'an dorpje, waar u incheckt in uw hotel. Tenslotte staat nog een bezoek aan de bekende Qixingbanyue rijstterrassen op het programma.
Overnachting in Ping'an.
Vandaag moet u vroeg uit de veren, want de zonsopgang vanaf uw locatie in het bergdorpje wilt u niet missen! Na een ontbijt in het hotel gaat het terug naar Guilin, waar u de Fubo Hill zult beklimmen om een prachtig panorama te bewonderen. U krijgt ook de kans om een city tour te maken naar de belangrijkste bezienswaardigheden zoals het Banyan meer, de Zon en Maan pagodes en de Zhengyang voetgangersstraat.
Daarna gaat het richting het treinstation om uw trein naar Guangzhou te nemen (in tweede klasse). U wordt opgewacht door uw gids in deze stad die vroeger bekend was als Canton en één van de oudste havens heeft in China. Dit was een knooppunt tussen het Middenrijk, de Indische en Arabische wereld en het westen. Hier kunt u tal van tempels, moskeeën en kathedralen bezoeken die getuige zijn van het multiculturele verleden van de stad.
Overnachting in Guangzhou.
Dag 13: Guangzhou - Vertrek
Daarna is het tijd voor uw transfer naar de luchthaven voor uw vlucht huiswaarts.
Uw hotels —
Uw 4* hotels tijdens de rondreis zijn (of gelijkwaardig):
- Peking: Novotel Beijing Xin Qiao
Shanghai: The Bund Hotel
En als u kiest voor de optionele verlenging:
Guilin: Park Hotel
Yangshuo: New Century Hotel
Longsheng: Longji Ping An Hotel
Guangzhou: Vertical City Hotel
Uw 5* hotels tijdens de rondreis zijn (of gelijkwaardig):
Peking: Prime Hotel
Xi'an: Grand Noble
Shanghai: Radisson Blu New World
En als u kiest voor de optionele verlenging:
Guilin: Waterfall Hotel
Yangshuo: Amari Hotel
Longsheng: Longji Li’an Lodge
Guangzhou: Canton Crowne Plaza Guangzhou City Centre





Uw pension
Deze aanbieding is inclusief ontbijt. Optioneel en met toeslag kunt u 7 keer lunch en 8 diners bijboeken voor complete gemoedsrust tijdens uw rondreis.
Uw reis —
Informatie over uw vluchten
Indien u een aanbieding met vlucht kiest, zijn deze met een reguliere of chartermaatschappij en heeft u de keuze tussen economy class (inbegrepen) of business class (optioneel en met supplement). U kunt uw gewenste vertrektijden zelf kiezen tijdens uw reservering. Wees voorzichtig wanneer u de vluchten kiest; vertrek- en aankomstluchthavens kunnen verschillen.
Onze vluchten vertrekken uit Brussel-Zaventem (code: BRU), Brussel-Charleroi (code: CRL), Amsterdam (code: AMS), Rotterdam (code: RTM), Eindhoven (code: EIN) of indien beschikbaar vanuit Oostende, Antwerpen, Luik, Rijsel of Parijs. Informeer goed naar uw luchthaven van vertrek.
Uw bagage
Uw transfers
Retourtransfers tussen de luchthaven en het hotel zijn inclusief.
De nachttrein tussen Peking en Xi'an in tweede klasse is inbegrepen. Als u voor de optionele verlenging kiest, is ook de hogesnelheidstrien tussen Guilin en Guangzhou in tweede klasse inbegrepen.